Офіцер кінних єгерів імператорської гвардії, йде в атаку – Теодор Жеріко

Офіцер кінних єгерів імператорської гвардії, йде в атаку   Теодор Жеріко

На картині “Офіцер кінних єгерів імператорської гвардії, що йде в атаку” представлений офіцер наполеонівської гвардії верхом на здибленому коні. Він розгортається в сідлі до своїм солдатам, щоб дати їм сигнал початку атаки. Помаранчеве мерехтіння з правої сторони полотна вказує на поле майбутньої битви…

Жеріко виставляє цю картину на Салоні 1812 року. Критики і громадськість з натхненням сприймають появи 21-річного невідомого художника, наділеного безумовним талантом і подає великі надії. Жеріко відмовляється від статичність фігур і невиразності кольору і не намагається ні прикрашати дійсність, ні, тим більше, її ідеалізувати.

Художник вже зробив свій творчий вибір. Від Гро він переймає спонтанність і динамізм, від Рубенса – колорит і розмах. Але і це ще не все: Жеріко дозволяє собі проігнорувати існуюче тоді обов’язкове для живопису поділ жанрів. Картину важко віднести до якогось конкретного жанру живопису. Вона має дуже значні розміри, щоб вважати її класичним кінним портретом.

Однак сам мотив не вміщується в рамки монументальної історичної живопису, хоча саме до цього жанру автор відносить свою роботу. Жеріко відмовляється від принципу панорами, традиційного для зображення поля битви, і представляє лише фрагмент батальної сцени. Одного офіцера виявляється достатньо, щоб показати всю армію і розкрити тему війни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Офіцер кінних єгерів імператорської гвардії, йде в атаку – Теодор Жеріко.