Оголена на білій подушці – Амедео Модільяні

Оголена на білій подушці   Амедео Модільяні

Модільяні завжди цікавила оголена натура, але всерйоз він звернувся до цієї теми лише в 1916 році. Чудові ню, написані художником в останні три-чотири роки його життя, сильно відрізняються від всього створеного ним раніше.

Жіночі образи пізньої Модільяні стали більш чуттєвими і безпосередніми, втративши колишню смуток і споглядальність. Працюючи в цьому жанрі, художник рідко вдавався до допомоги своїх подруг або коханок – винятком є одна ню з Беатріс Хастінгс в якості моделі і кілька аналогічних речей, для яких позувала Жанна Эбютерн. Зазвичай моделями художнику служили платні натурниці або випадкові знайомі. Перевагу Модільяні віддавав лежачим ню.

Жіноче тіло він завжди зображував крупно, соковито, з закинутими за голову руками або зігнутими ногами. У часи Модільяні оголена жіноча натура ще не стала загальним місцем в живопису. Вона хвилювала, навіть шокувала. Особливо вважалося непристойним зображення волосся на лобку. Але створення еротичної атмосфери не було самоціллю Модільяні; це, зрозуміло, присутній на його полотнах, але, крім цього, вони елегантні по композиції і вишукані за кольором. Вони – перш за все, твори мистецтва. В якості прикладу відтворюємо роботи: “Оголена на білій подушці” , “Сидяча оголена” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Оголена на білій подушці – Амедео Модільяні.