Оголена – П’єр Огюст Ренуар

Оголена   Пєр Огюст Ренуар

Картина “Оголена” була написана П’єром Ренуаром в 1876 році. Це одна з численних робіт художника, зображують його бачення справжньої жіночої краси. Полотно виконане за всіма правилами імпресіонізму. Ця робота відноситься до жанру портрета, так як, незважаючи на загальну композицію картини, що зображує оголену дівчину, яка сидить посеред світлих тканин, головним об’єктом картини все ж є її особа, на яку художник зробив основний акцент. Голе тіло дівчини, що вона сором’язливо прикриває від очей глядача, що є гарним доповненням.

Огюста Ренуара для цієї роботи позувала прекрасна дівчина на ім’я Анна. Їй таке заняття не вперше, вона вже багато разів працювала натурницею у багатьох відомих художників, тому вона веде себе розкуто і відкрито. Ганна належить до того числа дівчат, чию красу Ренуар вважав ідеальною. Він любив пишні форми і світлу ніжну шкіру жінок.

Героїня сидить боком, повернувшись боком до глядача. На її щоках проступає ніжний рум’янець, пухкі червоні губи виглядають дуже яскравими на тлі світлого овалу обличчя, довгі пишні вії роблять погляд пронизливим і глибоким. Чорне довге волосся зібране у високу зачіску, відкриваючи для огляду спину дівчини. Натурниця сидить на великому кріслі, вкритому світлої простирадлом. Фон картини виконаний великими широкими мазками відтінків фіолетового кольору.

Ренуар спеціально зробив фон нечітким і розмитим, щоб тіло дівчини контрастувало з ним і здавалося більш чітким і об’ємним. Ця техніка стала новизною у світі живопису. Даний майстерно створений контраст між неживими предметами і живою постаттю людини робить зображення динамічним і жвавим, що безсумнівно властиво всім імпресіоністських картинам.

Сюжет картини досить простий, але містить у собі глибокий зміст. Шкіра Анни сяє і заворожує глядача своєю ніжністю. Художник використовував для зображення шкіри всього два кольори, рожевий та персиковий. Цією роботою він спонукає глядача насолоджуватися природною красою жінок. Зобразити оголену жінку, не вносячи в полотно ні краплі похоті – практично нездійсненне завдання, але Ренуар П’єр з ним впорався на славу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)