Оголена в сонячному світлі – П’єр Огюст Ренуар

Оголена в сонячному світлі   Пєр Огюст Ренуар

Ще одна дівчина, після Маргарити Легран, якій доля визначила зовсім малий термін, чий вигляд увічнений в картині великого імпресіоніста Огюста Ренуара, Ганна Лебер. Обидві чарівні дівчата померли дуже рано від віспи, встигнувши стати вдохновительницами і натурницями Ренуара.

У цій роботі живописець знову звертається до улюбленої проблеми – зображення світла, проникаючого крізь крону дерев і падає плямами на землю і фігуру людини.

Центральним кольором полотна є жовтий, та автор вміло зіставляє і змішує його з іншими найнесподіванішими квітами. Без усякого переходу або розтушовування, автор, ніби ударом кисті, завдає жовтий на поверхню картини, створюючи сонячні відблиски, які виглядають дуже несподівано і природно одночасно.

Сама героїня також вражає своєю розслабленістю і природністю – вона без сорому гріється і ніжиться в променях теплого сонця, свіжа, молода і красива.

Гострі і безжальний на мову критик від мистецтва тих років, Альбер Вольф, звинуватив це полотно не естетичності, кажучи, що “пан Ренуар” зображує жінку, як нагромадження плоті, покритої різнобарвними плямами, що нагадують трупні.

Але Ренуар залишався вірним собі, експериментуючи з кольором і світлом, створюючи дивовижну живу фактуру повітря, яка преображала будь сюжет або портрет. Чекати слави і визнання йому залишалося ще кілька років…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Оголена в сонячному світлі – П’єр Огюст Ренуар.