Оголений – Марк Шагал

Оголений   Марк Шагал

З 1911 по 1914 Марк Шагал жив у Парижі, приїхавши туди зі своїм учителем Левом Бакстом і занурившись у французьку художню життя. Його тогочасні роботи показують, наскільки органічно творчість майстра з Росії вписалося в європейське мистецтво, частиною якого, втім, була тоді російська живопис.

У Парижі з успіхом проходили гастролі “Російського балету” Сергія Дягілєва, в оформленні привезених їм вистав брав участь Бакст. Вважається, що гуаш “Оголений” навіяна чином Вацлава Ніжинського, видатного танцівника дягілєвської трупи, з яких Крокував познайомився ще в Санкт-Петербурзі.

В даній роботі видно вплив кубізму і фовізму, але найбільше вона близька до картин російських авангардистів – Наталії Гончарової і Михайла Ларіонова, також працювали з Дягілєвим. Плавні лінії поєднуються тут із зламаними, кольору сперечаються один з одним, але майстер, подібно названим художникам, навіть будучи захопленим формальними завданнями, не відступав від фігуративного живопису. Тіло зображеної людини виражає внутрішню експресію, наповнює образ життєвими силами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)