Околиця Парижа – Вінсент Ван Гог

Околиця Парижа   Вінсент Ван Гог

Париж надихав багатьох художників. Як і всі імпресіоністи, Ван Гог не раз малював міські види з натури, прагнучи привнести в них своє бачення. Проте його зовсім не привертав шик великого міста, який до того часу став гучним центром культурного життя. Він шукав тихі куточки на тоді ще незастроенном Монмартрі, наполовину сільському Мулен де Галет.

На цій картині Ван Гог зображує майже незабудовану околицю міста. Паризькі споруди видніються вдалині, на обрії, тут же грунтові дороги перетинають широкі пустирі, що нагадують сільські поля, по яких, безумовно, художник сумував у Парижі. Колірна гама картини також нагадує голландські полотна Ван Гога. Бузкове небо, написане сміливими розмашистими мазками, нависає над пустирем, де майже нічого не нагадує про близькість міського життя.

Темні птахи спрямовуються вдалину, самотній ліхтар здається стоїть посеред поля, розділеного на дві частини широкої протоптаною дорогою. Фігури людей позбавлені метушливості, їх ходи спокійні і неквапливі. Цим спокоєм, не радісним і не сумним, здається, наповнена вся картина. Навіть її композиція, що складається практично з двох частин, позбавлена будь-яких загострень і акцентів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Околиця Парижа – Вінсент Ван Гог.