Олена Фоурмен з дітьми Клер-Жанною і Франсуа – Пітер Рубенс

Олена Фоурмен з дітьми Клер Жанною і Франсуа   Пітер Рубенс

Фламандський художник епохи бароко Пітер Пауль Рубенс належить до найбільшим майстрам світу. Його твори захоплюють глядачів своєю вируючої манерою, м’якою, повної життєвої сили міццю, сильними образами. При неймовірною пристрасності і темпераментність Рубенс володів дивовижним почуттям міри. Фантастична уява, смак і блискуча техніка – ось що лежить в основі геніальних творів майстра.

Рубенс навчався у пейзажиста Т. Верхахта, пейзажиста та історичного живописця Адама ван Норта, а потім в 1596-1600 – у Отто ван Веена. У 1630 Рубенс одружився на юній Олени Фоурмен. Настав новий етап в його житті, сповнений безтурботного сімейного щастя. Художник придбав маєток із замком, залишивши в минулому придворну кар’єру і дипломатичну діяльність.

У творах цього часу з’являються спокійні реальні пейзажі, а образ білявої красуні з чуттєвим тілом, який завжди існував в уяві художника, тепер знайшов реальні риси його дружини. Олена увійшла в життя майстра як втілення ідеалу краси. Він майже постійно пише її портрети то в образі Вірсавії, то Венери, то однією з грацій. Підкорений красою Олени, художник написав її оголеною в знаменитій роботі “Шубка” . Інші відомі твори: “Три грації”. Ок. 1638-1640. Прадо, Мадрид; “Сад кохання”. Ок. 1638. Прадо, Мадрид.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Олена Фоурмен з дітьми Клер-Жанною і Франсуа – Пітер Рубенс.