Оливкове дерево. Долина Аричча. У парку Аричча – Олександр Іванов

Оливкове дерево. Долина Аричча. У парку Аричча   Олександр Іванов

У містечку Аричча з XVII століття існував величезний парк, що прилягає до старовинного палацу Кіджі. В кінці XVIII століття цей парк викликав захват великого німецького поета І. в. Гете.

До середини XIX століття парк був вже повністю запущений, його вікові дерева розрослися і були перевиті плющем, доріжки зникли за чагарником і травою, а в деяких місцях буйна рослинність утворила непрохідну гущавину. В цей час Іванов домігся дозволу власників відвідати парк. Його надихають могутні прекрасні оливкові дерева, що ростуть у стародавньому парку. Він робить безліч етюдів, готує матеріали для картин.

В могутніх деревах парку Іванов зауважує плавний ритм в нахилах стволів та їх круглящихся кронах. Він шукає в природі мотив, здатний створити величне і цілісне враження.

На картині “У парку Аричча” зображення галявини на першому плані дає можливість як би відступити від величезних дерев і показати їх цілком, від коренів до вершини, зі всіма вигинами і переплетеннями гілок, густим листям і потужними стволами. У центрі картини залишений просвіт, крізь який видніються небо і навколишні дали. Симетрія в побудові картини створює враження врівноваженості, спокою і величі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Оливкове дерево. Долина Аричча. У парку Аричча – Олександр Іванов.