Оливкові дерева – Вінсент Ван Гог

Оливкові дерева   Вінсент Ван Гог

Ван Гог любив малювати оливкові дерева і кипариси. Вони були для Ван Гога одним з місць його натхнення. Художник любив природу гарячою і пристрасною любов’ю, віддавав їй найбільшу увагу в своїй творчості. Створюючи полотно, використовував всього чотири колір – це синій, зелений, жовтий і фіолетовий.

Ван Гог писав оливкові сади, які знаходилися навпроти його будинку, про що він не раз говорив. Захоплюючись природною красою, віддаючи їй всю свою душу. Він міг за кілька днів витратити всі свої фарби, полотна і гроші, творячи свої пейзажі. На полотні з оливковим гаєм, по пожовклій траві можна судити, що настала осінь. Рослинність вже висохла, але зелені оливи нагадують про теплі.

Картина написана сильними і ритмічними мазками. Створюється враження, що художник написав її за пару годин. Прилегла трава і нерівні крони олів говорять нам про те, що погода була вітряною. Природа готується до наближення зими і сну. Осінь – це час в’янення і збору врожаю. Створюється враження єднання ліній, небо плавно переходить у крони олив, вигнуті стовбури яких вростають в траву і землю. Але контраст кольорів виражений.

Картина ніби рухається, пейзаж фактурен. Для зображення листя оливи Ван Гог використовував темно – зелені мазки, стовбури у свою чергу художник вважав за краще зобразити змішанням синіх і фіолетових тонів.

Полотно з оливковим гаєм відноситься до епохи неоімпресіонізму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Оливкові дерева – Вінсент Ван Гог.