Оливковий гай IV – Вінсент Ван Гог

Оливковий гай IV   Вінсент Ван Гог

Голландський живописець Вінсент ван Гог написав свою картину “Оливковий гай IV” за рік до своєї смерті у 1889 році. Художник не раз звертався до цього сюжету, так як довгий час перебував у лікарні в Сен-Ремі. Це був затишний куточок, оточений кипарисами, широкими полями, оливковими деревами. Ці прекрасні пейзажні мотиви надихали Ван Гога на творчість. Цілий цикл картин присвятив художник оливковою гаю, в якому він зображував пишні квітучі сади з розлогими деревами.

Художник дуже любив природу, тому в його творчості вона займає особливе місце. Оливкові сади розташовувалися прямо під вікнами живописця. Надихаючись цієї природою, він міг на всі свої заощадження придбати фарби і не покладаючи рук писати свої пейзажі.

Картина “Оливковий гай IV” написана рухомими мазками, що нагадують техніку пуантилізму. Завдяки цьому небо здається мерехтливим, а дерева і земля перебувають у русі. Художник використовував мінімальна кількість кольорів – чорний, зелений, жовтий, синій і коричневий. Така техніка виконання говорить про швидкій роботі майстра. Так само, за допомогою ритмічних мазків, він зраджує погоду з сильним вітром, що помітно по нерівних кронам дерев.

У пейзажі помітно, що скоро настане осінь, небо починає затягуватися хмарами, трава вже пожовкла. Лінії неба плавно перетікають в листя дерев, а потім стовбури, які корінням вростає в землю. У картині видно авторський стиль художника, довгі штрихи і широкі мазки характерні для картин Ван Гога.

Горизонтальні ритми органічні в композиції картини. Твори художника, що несуть в собі світ мрій і світ справжнього, вже багато років вражають уяву глядача своїм незвичайним виконанням і красою. Картина “Оливковий гай IV” відноситься до неоимпрессионизму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)