Оплакування Христа – Ентоні Ван Дейк

Оплакування Христа   Ентоні Ван Дейк

Всі євангелісти розповідають, що, коли Ісус Христос помер на хресті, його учень, багатий чоловік, на ім’я Йосиф з міста Аримафеї вирушив до Понтія Пилата, щоб випросити тіло померлого на хресті Христа.

Понтій Пілат дав згоду, і Йосип знімає тіло з хреста. Він і ще один таємний учень Ісуса Христа, на ім’я Никодим, готують все необхідне для поховання за юдейським звичаєм: Йосип купує чисту лляну плащаницю для того, щоб спеленать померлого, а Никодим приносить складу з смирни і алое, “літр близько ста”, щоб умастити його тіло. Вони поспішають: Ісус Христос був розіпнутий і помер у п’ятницю.

Наступний день субота, за іудейським календарем день спокою, коли що-небудь робити заборонено, тому померлий повинен бути похований у п’ятницю до появи першої вечірньої зірки. Художник зобразив момент, коли розп’ятого Христа зняли з хреста і поклали на заздалегідь підготовлену плащаницю. Мускулисте мертве тіло Ісуса безсило лежить на руках у Матері. Вона в молінні про сина підняла очі до неба. А над тілом уже схилилися ангели, готові понести Ісуса Христа в небеса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Оплакування Христа – Ентоні Ван Дейк.