Оплакування Христа – Марко Марциале

Оплакування Христа   Марко Марциале

Подарована Елеком Петровичем в 1914 році; раніше перебувала в міланському зборах Бертіні, пізніше у зборах Креспі. Як вказують деякі дані, Марциале довгий час перебував у тісному зв’язку з майстерні Белліні, але в його стилі це відчувається значно менше, ніж у стилі інших учнів Белліні. Збереглося більше десяти творів Марциале, і при ретельному розгляді можна помітити на них найрізноманітніші впливу. Після того як Марциале став самостійним, вплив Белліні відразу ж зникло.

В “Мадонні”, написаної в 1495 році, стиль Марциале вже наближається до стилю Альвізе Виварини. Можливо, він добре знав твори П’єро делла Франческа і умбрійських майстрів, таких, як Перуджіно, Пинтуриккьо, Синьорелли. В явному реалізмі представленої тут картини в першу чергу видно вплив грубуватих образів П’єро делла Франческа. Близько 1500 року Марциале працював у Кремоні і випробував на собі сильний вплив ломбардського, головним чином міланського мистецтва.

Безумовно, саме чудове твір тій частині творчості Марциале, про яку нам відомо, – це картина “Обрізання” з головного вівтаря кремонской церкви Сан-Сильвестро. Це головне його твір написано також в ломбардському дусі. Починаючи з цього часу у творах Марциале з’являються елементи північного мистецтва, а в останніх його працях ясно видно безпосередній вплив Дюрера. Будапештська картина Марциале, яка є одним з найбільш важливих його творів, поєднує в собі елементи стилю областей Марку, Умбрії і Мілана.

На думку фахівців, на цю картину вплинула потім загублена ломбардська картина, один варіант якої – “Оплакування” роботи Луїн – знаходиться в міланської церкви Сан-Джорджо аль Палаццо. На картинах Марциале і Луїн багато загального: наприклад, чоловік у береті, що стоїть біля основи хреста, мати з дитиною на руках, старий, витирающий сльози. Зображення жінки-донатора, підтримує руку Христа, дуже близько до міланським профільним портретів Амброджо де Предиса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Оплакування Христа – Марко Марциале.