Оплакування Христа – Паоло Веронезе

Оплакування Христа   Паоло Веронезе

Паоло Веронезе – найбільший майстер Пізнього Венеціанського Відродження. Його ім’я асоціюється з динамічними святково-театральними композиціями, з вишуканими колористичними рішеннями, заснованими на застосуванні чистих кольорів. Твори художника здаються напрочуд легко виконаними, їх витончено-точний малюнок і пластика форм захоплюють глядача енергією розгортаються сюжетів.

Проте пізні роботи художника відрізняються від попередніх. З середини 1570-х Веронезе частіше звертається до алегоричним і міфологічних сюжетів, які отримують поетичну камерну трактування. В релігійному живопису зникають театральність, потяг до декоративності, святковість. Їм на зміну приходять стриманий колорит, драматичні інтонації, лаконізм у розкритті сюжету.

Картина “Оплакування Христа” досить яскраво характеризує пізній етап творчості Веронезе. Легкий артистичний малюнок, динамізм фігур здаються як би навмисне стриманими, зупиненими, що надає, однак, внутрішню силу образів. Мертве тіло Христа висветлено, а лику немає страждання, але відчутний блаженний спокій. Ніхто не рида; над тілом Ісуса, всі вражений тим, що трапилося і ще не розумій до кінця, що сталося.

Інші відомі твори: “Тріумф Венеції”. 1578-1585. Палац Дожів, Венеція; “Шлюб в Кані 1563. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Оплакування Христа – Паоло Веронезе.