Оплакування Христа – Сандро Боттічеллі

Оплакування Христа   Сандро Боттічеллі

“В церкві Сайту Марія Маджоре у Флоренції близько капели Панчатики знаходиться відмінно написаний ним Плач про Христа з дрібними фігурами” Вазарі.

Боттічеллі все більше відкривається похмура сторона життя. Він жив під одним дахом з братом Симона, переконаним “пьяньони” , і випробував сильний вплив фра Джіроламо, що не могло не залишити глибокого сліду в його живопису.

Це позначається в його зверненні до релігійних сюжетів і в самій драматичній глибині і експресії тлумачення їх художником. Відчуття трагізму наростає в його душі, досягаючи апогею у “П’єте” .

Про це красномовно свідчать два вівтарних способу “Положення в труну” з Мюнхенської пінакотеки і “Оплакування Христа”. Християнську драму художник переживає насамперед як людське горе, як безмежну скорботу за безвинну жертву, що пройшла хресна дорога страждань і ганебної страти. Це почуття переповнює душу майстра, і хоча тема “Оплакування” має свій глибокий догматичний смисл, все ж саме вона домінує в його обох композиціях “П’єта”. Сила переживання захоплює кожного з персонажів і об’єднує їх в патетичне ціле. Зміст передано мовою лінії і кольору, що зазнало до цього часу різка зміна у творчості майстра.

Картини датуються приблизно 1495 роком і знаходилися відповідно в церкві Сан Паолино і Санта Марія Маджоре.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Оплакування Христа – Сандро Боттічеллі.