Орфей і Еврідіка – Нікола Пуссен

Орфей і Еврідіка   Нікола Пуссен

Прекрасний музикант і співак Орфей підкоряв своїм талантом не тільки людей, але навіть богів і саму природу. Одружений він був на красуні німфи Еврідіки, яку безмежно любив. Але щастя тривало недовго. Еврідіку вкусила отруйна змія, і Орфей залишився один. Від звалилося на нього горя Орфей впав у глибоку депресію. Він виконував сумні пісні на честь померлої дружини. Разом з ним оплакували Еврідіку дерева, квіти і трави. Зневірившись, Орфей відправився в підземне царство мертвих бога Аїда, куди йдуть душі померлих, щоб спробувати визволити звідти свою кохану.

Діставшись до страшної підземної річки Стікс, Орфей почув гучні стогони душ померлих. Перевізник Харон, який переправляв душі на іншу сторону, відмовився взяти його з собою. Тоді Орфей провів по струнах своєї золотої кіфари і заспівав. Харон заслухався і все-таки перевіз співака до Аїду. Не припиняючи гри і співу, Орфей схилився перед богом підземного царства. У пісні він розповів про своє кохання до Еврідіки, життя без неї втратила сенс. Все царство Аїда завмерло, всі слухали сумну сповідь співака і музиканта. Всіх зворушила печаль Орфея. Коли співак замовк, у царстві похмурого Аїда панувала тиша.

Тоді Орфей звернувся до Аїду з проханням повернути йому кохану Еврідіку, пообіцявши за першою вимогою повернутися разом з дружиною сюди. коли прийде час. Аїд вислухав Орфея і погодився виконати його прохання, хоча ніколи до цього не робив такого. Але при цьому поставив умову: Орфей не повинен на протязі всього шляху озиратися назад і звертатися до Еврідіки, в іншому випадку Еврідіка зникне Люблячі дружини відправилися в зворотний шлях. Гермес з ліхтарем показував дорогу. І от здалося царство світла.

Від радості, що скоро вони знову будуть разом, Орфей забув про свою обіцянку Аїду і озирнувся. Еврідіка простягнула йому руки і стала віддалятися. Закам’янів від горя Орфей. Довго він сидів на березі підземної річки, але вже ніхто до нього не вийшов. Три роки він прожив у глибокій скорботі і печалі, а потім його душа пішла в царство мертвих до своєї Еврідіки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)