Орфей і Еврідіка – Пітер Рубенс

Орфей і Еврідіка   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Орфей і Еврідіка”. Розмір картини 194 x 245 см, полотно, олія. Еврідіка, у давньогрецькій міфології, дріада, дружина фракійського співака Орфея. Коли Еврідіка померла, ужаленная змією, Орфей спустився у Тартар і своїм співом так торкнув Персефону, дружину владики підземного світу Плутона, що вона дозволила співакові знову відвести Еврідіку на землю, однак з тією умовою, щоб Орфей не озирався, поки вони будуть йти з царства Аїда. Орфей озирнувся, і Еврідіка залишилася в царстві тіней.

Сцена ця зображена в давнину на декількох античних рельєфах. Останні десять років життя Рубенса були такими ж плідними та ефективними, як і перші періоди діяльності живописця. У ці роки художник написав одну з найкращих своїх творінь – знаменитий триптих “Пресвята Діва Марія вручає священне вбрання святому Ильдефронсу” , продовжував працювати в уатгальском палаці, виконав на замовлення брюссельських килимових фабрикантів цілу серію картонів, що зображують “Життя Апеллеса” , “Історію Костянтина” , “Тріумф церкви” .

Коли в 1635 році, через рік після смерті правительки Нідерландів інфанти Ізабелли, король Філіп IV призначив в правителі цієї країни свого брата, кардинала-архієпископа толедского Фердинанда, Рубенсу було доручено пристрій художньої частини святкувань з нагоди урочистого в’їзду нового штатгальтера в Антверпен; за ескізами та начерків великого художника були споруджені і розписані тріумфальні арки і декорації, що прикрашали собою міські вулиці, за яким слідував кортеж принца.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)