Оселедець – Кузьма Петров-Водкін

Оселедець   Кузьма Петров Водкін

Одним із художників, який міг вкласти в свої твори глибокий сенс, є Петров-Водкін Кузьма Сергійович. На шляху його творчого життя були нелегкі часи. Він пережив Першу світову війну, дні революцію і Громадянську війну. Тоді йому, як і іншим доводилося несолодко. У той час він створює свої знамениті натюрморти. Одним з найбільш емоційних на мою думку є картина “Оселедець”.

Знаючи, які важкі моменти переживав автор у той час, цілком ймовірно, що це непросто представлений натюрморт, а повноцінне бенкет, яке заробив художник. На ці думки мене наводить фон картини. Складається враження, що вже закінчену картину, автор накрив червоної м’ятою скатертиною і зробив подобу столу. Про це говорять обривки картини, і підпис ввернем лівому кутку. У той час трохи була найпоширенішим продуктом, який можна було дістати. Автор отримав цей пайок на знак своїх професорських заслуг і приніс в майстерню, можливо, поділитися з друзями.

На так званій столі були присутні дві картоплини, різні за розміром, шматочок житнього хліба і злегка подсохшая оселедець на синьому клаптику паперу. В наш час несильне ласощі, а тоді багато хто не бачили і цього. Кольори відповідають ситуації. Начебто і яскраві, але одночасно з тим і трохи бляклі.

Картина наводить сумні думки і одночасно вражає талантом автора. Здавалося б, нічого особливого, але, з якою душею і емоціями воно зображено змушує дивуватися дедалі більше і більше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)