Осінь – Фредерік Сандіс

Осінь   Фредерік Сандіс

На тлі сутінкового пейзажу Сандіс зображує лисіючого ветерана англо-сикхських війн з дружиною і дитиною. Назва картини, в поєднанні з червоним відблиском заходу, може мати на увазі “осінь життя”, передбачаючи неминучу смерть героя.

Сумні вирази облич дружини і дитини наводять на думку, що герой, ймовірно, розповідає про свої колишні подвиги, зокрема, про тих, що мають відношення до воєн в Індії: недарма на ньому орденські стрічки і червоний мундир. Встановлено, що моделлю художнику послужив Чарльз Фо : він воював в англо-сикхських війн, а після звільнення з військової служби вступив в милиционную армію Західного Норфолка. Його дружина Мері-Енн і їх син Роберт теж позували художнику.

Сэндис виріс в Норвічі; так що він включив в картину вид на річку Уэнсум і на Єпископський міст, який фігурує і на полотні “Оріана”. На вершині пагорба видно руїни Нориджского замку. На першому плані картини зображено в найдрібніших деталях квіти і рослини; навіщо серед квітів поміщений ще й китайський глечик, залишається загадкою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)