Осінь. Мисливець – Ісаак Левітан

Осінь. Мисливець   Ісаак Левітан

Ісаак Ілліч левітан один з найбільш знаменитих і талановитих пейзажистів Росії, показали народові справжню красу природи. Він перевершив не тільки своїх соратників, але і залишив далеко позаду вчителів, які давали йому уроки майстерності. Кожен його твір – це непросто картина, це ціла історія. Дивишся, і хочеться вивчити всі – від самого початку і до кінця. Такі відчуття викликає кожен його полотно і написана 1880 році картина “Осінь. Мисливець” не є винятком.

На перший погляд може здатися, що нічого особливого в картині немає. Сіре, затягнуте хмарами небо. Вже зовсім голі і темні дерева. І тільки ще зелена, злегка покрита опалим листям трава додає картині трохи фарб. Але зображена в центрі картини маленька темна постать мисливця і його вірний друг-пес пробуджують у душі бурю емоцій. За зображеним деревах і використаним квітам, видно, що осінь вже давно вступила у свої права. Навіть здається, що на траві видніються кілька засніжених місць, які не встигли розтанути від першого снігу.

Всім відомо, що саме в цей час дуже вразливі і тварини. Вони також готуються до зустрічі з зимою і тепер стають більш помітні для мисливців. Пес біжить попереду господаря і намагається зловити слід якогось звіра. Мисливець поволі слід за вірним другом, щоб бути напоготові, якщо раптом десь вискочить якась дичина. Він практично розчиняється в густоті лісу, на тлі темних дерев.

На мене картина наводить смуток і жаль. Я не люблю полювання, і мені не подобається, коли гинуть бідні тварини з-за якогось хобі. Можливо, авторові це теж було не по душі, тому й картина зображена тьмяними фарбами. Але навіть на цьому, зовсім неяскравому полотні видно наскільки Левітан був талановитим художником. Як точно він зобразив кожне дерево, гілочку, листочок, травинку. Наскільки все абсолютно і досконально. Просто дивишся і захоплюєшся.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Осінь. Мисливець – Ісаак Левітан.