Осінь – Саврасов

Осінь   Саврасов

В’янення природи, її осіння умиротворення і спокій, завжди цікавили автора. У цій роботі гостро відчувається самотність майстра, його спроба осмислити і проаналізувати це почуття. Фарби роботи придушені і позбавлені всякої життєрадісності. Сам сюжет – невелика вітряк і хата мельника під покровом декількох дерев – викликає подив. Місце для млина вибрано незручне.

Це може означати лише те, що стоїть вона тут дуже давно, коли дерева ще не закривали шлях вітрі, приводить в рух лопаті вітряка. Над хатою в’ється димок – похолодало настільки, що господарі затопили піч. На тлі невиразного і похмурого неба відлітаючи зграя птахів створює тужливий настрій. Контраст між великими, потужними деревами і маленькими, крихкими будівлями, розкриває відчуття самого автора, який гостро відчуває порожнечу в особистому просторі.

З іншого боку, самотність і порожнеча, якими насичена картина, не передаються глядачеві. Майстер, таким чином, будує свою картину, що глядач, в першу чергу, звертає увагу на мальовничість і стриману, урочисту красу осіннього в’янення. Численні відтінки коричневого і темно-зеленого кольору працюють на розкриття ідеї автора, складаючи атмосферу роботи. У глядача складається відчуття, що світло в картині невідворотно йде, окремі деталі все важче розгледіти. Здається, що зовсім скоро світ піде остаточно, щоб повернутися лише разом з весною. Світ для художника є власне джерелом самого життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)