Осінній букет (Дочка Віра) – Ілля Рєпін

Осінній букет (Дочка Віра)   Ілля Рєпін

Це портрет дочки художника в. І. Рєпіної. Живучи в 1890-х роках у маєтку “Здравнево” в Білорусії, Рєпін особливо захоплювався пленерного живописом на натурі. Пейзаж відіграє велику роль в його картинах і портретах цього періоду.

Про портреті в. І. Рєпіної, що отримав назву “Осінній букет”, Рєпін повідомляв: “Тепер почав писати з Віри; посеред саду з великим букетом грубих осінніх квітів, з бутоньєркою тонких витончених; у береті, з виразом почуття життя, юності і млості”.

Портрет з самого початку писався як жанрово-пейзажне зображення. Тут в основі лежало прагнення до передачі людини в зв’язку з природою. Пейзаж осіннього дня з його спокоєм і разом бадьорить душу станом, з холодною прозорістю повітря та освітлення підкреслює ту повноту “життя, юності і млості”, які виражені в особі і фігурі дівчини.

Ця зв’язок з пейзажем добре передана самої живописом, єдністю та гармонією її загального колориту, де переважають руді, коричневі і мляво-зелені кольори осіннього пейзажу. Вони концентруються в костюмі дівчини, в її коричневою кофті і сильному плямі червоно-коричневого берета.

Букет квітів у руках дівчини посилює зв’язок фігури з пейзажем; постать певною мірою входить всередину пейзажу, залишаючись разом з тим по-портрет ному на першому плані. Цей букет в живописному відношенні пов’язує сильні колірні плями кофти і берета з м’якістю квітів осіннього пейзажу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)