Осінній листопад, прогулянка – Вінсент Ван Гог

Осінній листопад, прогулянка   Вінсент Ван Гог

Перебуваючи в лікарні, Ван Гог прагнув якомога більше малювати. Він робив копії робіт інших майстрів, зображував інтер’єри лікарні, але найбільшим джерелом натхнення для нього був лікарняний сад. З настанням осені сад став незвичайно гарний, і Ван Гог писав етюд за етюдом. Осінь була самим улюбленим часом року, художник ставився до неї з величезним трепетом.

На цій роботі сад зображений з досить високою точки зору. Саме тому дерева виглядають як ніби підрізаними нижнім і верхнім краями полотна. Цей прийом дозволяє сфокусувати увагу на головному смисловому центрі картини – доріжці зі спокійно прогулюється по ній людиною. Його постать трохи стиснулася і зсутулилася, і це ще більше підкреслює сумний настрій осіннього пейзажу. Але печаль ця світла і спокійна, вона сповнена тихого спокою. Сіре небо відбивається на мокрих луках, вітер зриває листя, але це не заважає митцю милуватися природою, знаходячи в кожному її прояві щось прекрасне.

Картина виконана в чистих теплих тонах. Вона являє собою етюд, який частково залишився незакінченим. Подекуди можна побачити непокриті фарбою ділянки полотна. Деталі пейзажу залишилися недосконалими і не промальованими, і це додає картині схожість з дитячим малюнком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Осінній листопад, прогулянка – Вінсент Ван Гог.