Осінній пейзаж – Іван Шишкін

Осінній пейзаж   Іван Шишкін

Наскільки багатогранна російська природа! Кожна пора року неповторно, красиво по-своєму. Зміна сезонів завжди приносила незмінне натхнення і поетам і художникам. Вони оспівували в своїх роботах дзюрчання весняних струмків, фарби спекотного літа, білосніжну зиму і, звичайно, багряну осінь. Причому, вони знаходять і відкривають в ній такі сторони, які, на перший погляд, непомітні. Для творчої людини осінь – це зовсім не калюжі і сльота. Це дерева, що змінюють свій наряд на різнобарвні листя, це їх шурхіт під ногами і особливий аромат літа, що минає.

На цій картині ми бачимо невелику річечку, в якій відбиваються дерева, які стоять на березі. Водна гладь дозволяє милуватися нам, як у дзеркалі, золотавим листям. Вони опадають з кожним днем все більше, нагадуючи різнобарвний килим, і пророкують неминучу зміну пір року. Цим килимом ми можемо милуватися і на березі. Він дуже незвичайний, адже його створила сама матінка-Природа.

Шишкін застосував, на мій погляд, дуже правильний прийом, використовуючи яскраві фарби. Вони надають картині барвистість, урочистість. Художник описує перехід від літа до осені, але робить це дуже тонко й талановито. Лише темні відтінки фарб, якими автор послуговувався при зображенні води, нагадують про те, що теплі часи позаду. Однак це анітрохи не псує враження від картини, а, навпаки, є правильним рішенням.

Шишкін намалював берега також різними відтінками. На ліву сторону падає тінь. Тут ми бачимо лише рідкісні листя на деревах. Права ж сторона, навпаки, освітлена сонячним світлом і дивує різноманітністю колірної палітри: від золотистого до пурпурного кольору. На мій погляд, завжди шкода прощатися з теплими літніми днями, але не варто забувати про те, що кожна пора року по-своєму прекрасно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)