Осінній ритм – Джексон Поллок

Осінній ритм   Джексон Поллок

Поллок “відмінив” мольбертную живопис. Це була спроба докорінно переосмислити традиційний працю живописця. Майстру тепер не потрібно стояти перед полотном, піклуючись про “вираженні” дійсності.

Поллок сказав “ні” сюжетності, фігуративне™ і взагалі образотворчості. Він розстилав на підлозі величезні шматки полотна і, “відключивши” свідомість, “входив в картину” – ставав з нею одним цілим, майже в буквальному сенсі. “Осінній ритм” – з його чарівним переплетенням кольорових ліній, з його мерехтливої прозорістю і глибиною – яскравий приклад нової естетики, проголошеної американським художником.

Такі картини трактували по-різному. Одні називали їх “маячнею”, інші бачили в них розвиток традицій, закладених Пікассо і Кандинським, треті виявили в них народження “великого стилю великої країни”, втілення її сили, волелюбності, розмаху. Але залишається проблема “розуміння”.

Мистецтво живе не в безповітряному просторі, воно вимагає співчуття, відповіді. Питання: як “розуміти” подібна творчість? “Осінній ритм” безсумнівно, зачаровує, як би втягує в себе глядача, тягне своєю дивною музикою. І це вже є відповідь на поставлене питання.

Картини Поллока допомагають людині знайти усередині себе таємне, закрите денним свідомістю, і тому не потребують традиційного “розуміння” – вони відкриваються лише на рівні цього душевного “підпілля”, живе своїм життям в кожному з нас.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Осінній ритм – Джексон Поллок.