Осінній вечір у Домотканово – Валентин Сєров

Осінній вечір у Домотканово   Валентин Сєров

Сєров не раз звертається до сільської темі, але, на відміну від своїх попередників – передвижників 1860-х років, він не прагне викривати несправедливість або розкривати соціальні конфлікти. Для нього важливо показати повсякденне життя села, її справжнє обличчя. Часто він пише село восени і взимку, показуючи в своїх роботах сіре небо, непоказні дерева з пожовклим листям, людей, зайнятих своїми звичайними справами.

Така його картина “Осінній вечір у Домотканово” одна з найцікавіших робіт раннього творчості Сєрова, написана в сільській садибі його друга, художника Володимира Дервіза. На цій картині перед нами постає простий сільський пейзаж – пожовклі дерева, освітлені неяскравим вечірнім світлом, і сіре осіннє небо. Це проста, непомітна краса, близька серцю художника.

Домотканово згодом відіграло велику роль у творчості художника. Усі роботи, створені в цій садибі, – простому двоповерховому будинку з колонами, що розташувався у затишному місці, в оточенні пагорбів і яблуневого саду, – настільки значні, що без них вже неможливо уявити історію російського живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Осінній вечір у Домотканово – Валентин Сєров.