Осінній вечір – Віктор Борисов-Мусатов

Осінній вечір   Віктор Борисов Мусатов

Логіка шляху Борисова-Мусатова диктувала його неминуче звернення до монументального мистецтва. Його все більш посилюється “декоративізм”, його музикальність, його прихильність до площини – все це повинно було рано чи пізно реалізуватися в настінних розписах.

Це розуміли найбільш прозорливі сучасники. “Цього чуйному декоративисту, – писав А. с Бену а, – слід було б надати стіни для розпису; лише тоді міг би він розгорнути усе своє розуміння фарб”. Але проявити себе в цій області Борисов-Мусатов не заспівав, хоча в останній рік життя йому була надана можливість попрацювати і в цій області. У 1904 році він отримав замовлення на чотири розпису для приватного московського особняка.

Тема розписів була позначена як “Пори року”. Художник створив акварельні ескізи фресок – ці ескізи відносяться до числа кращих його робіт. Їх основний принцип співвідноситься зі словами, сказаними самим художником: “Нескінченна мелодія, яку знайшов Вагнер в музиці, є і в живописі. У фресках цей лейтмотив – нескінченна, монотонна, безпристрасна, без кутів лінія”. Роботі передували короткі описи задуму, що нагадують вірші у прозі. Ми пропонуємо до уваги читача два з чотирьох ескізів Борисова-Мусатова -“Осінній вечір” і “Сон божества”, Одна тисяча дев’ятсот п’ять.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Осінній вечір – Віктор Борисов-Мусатов.