Осіння ніч в Петербурзі. Пристань з єгипетськими сфінксами на Неві вночі – Максим Воробйов

Осіння ніч в Петербурзі. Пристань з єгипетськими сфінксами на Неві вночі   Максим Воробйов

Максим Воробйов прожив довге життя, багато подорожував, дуже багато працював, зробив вдалу академічну кар’єру, прославився серед сучасників як художник-пейзажист і заслужив вдячність як педагог.

Чуйний до віянь часу, Воробйов відмовляється від здавалася вже до початку 1820-х років архаїчної гладкою і сухуватою, стереоскопічної манери письма, чіткої промальовки деталей, композиційної симетрії, обов’язкового рівноваги мас і статики класицистичного видового пейзажу. Лінійну перспективу замінює световоздушная, простір в картині трактується динамічно, архітектурні мотиви повністю підпорядковуються пейзажним, колористична гама вільно варіюється в залежності від характеру пейзажу, сезону, часу дня.

Живопис Воробйова стає емоційно виразною. Величезна роль у цьому перетворенні “видів” в романтичний пейзаж належить висвітлення. Незважаючи на численні мандрівки, велика кількість вражень, знайомство з екзотичними країнами Сходу, улюбленою темою Воробйова залишається Петербург.

Максим Воробйов відкрив для своїх сучасників нічний Петербург: дивовижне місто, де слабке світло нічних ліхтарів розчиняється в сяйві місяця, відбитому річковий гладдю, де на тлі низько навислого, похмурого осіннього неба малюються фантастичні силуети єгипетських сфінксів, де на вулицях живе таємничий нічний люд. Ми знаємо, за відгуками сучасників, як подобалися ці краєвиди, здатні і зараз, незважаючи на свій кілька поверхневий романтизм, хвилювати уяву.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Осіння ніч в Петербурзі. Пристань з єгипетськими сфінксами на Неві вночі – Максим Воробйов.