Особисті цінності – Рене Магрітт

Особисті цінності   Рене Магрітт

Рене Магрітт хоч і відноситься до сюрреалізму, його творчість стоїть осібно, і відрізняється від химерних образів і пейзажів Сальвадора Далі і Макса Ернста. Магрітт не витягає з глибин підсвідомості фантастичні сюжети і персонажі, він пише звичайні предмети, абсолютно абсурдному поєднанні.

Видима простота банальних речей стає оманливою на картинах художника. Картина “Особисті цінності” – зображення типових побутових предметів, які можуть бути різними цінностями людей. А вони у людей можуть бути різними: для когось це – розваги або спиртні напої, для інших – краса. Зображуючи ці особисті цінності, художник гротескно відображає їх суть.

Магрітт в цій картині розкриває проблематичність зорового сприйняття і ілюзорного зображення, використовуючи символи дзеркала, неба, відображення. Небесний фон – це “візитна картка” художника. Хоч предмети представлені в збільшеному масштабі, небо здається нескінченним символом мрії кожної людини. Небо досить часто вживається образ картини різних художників, але небо Магрітта переплутати неможливо. Він трансформує образ неба, підпорядковуючи його своїм ідеям.

В його картинах небо відбивається в дзеркалах або величезних очах, заповнює силуети зображення птахів, разом з лінією горизонту пейзажу плавно переходить в мольберт. У картині “Особисті цінності” небо замінює сірі стіни кімнати. Судячи з назви картини, сенс в ній полягає у важливих для самого художника речі. Він показує значимість кожного з них, використовуючи прийом давньоєгипетського мистецтва – чим більше зображуваний об’єкт, тим він важливіше.

Таким чином, на першому плані перед глядачем постає величезний келих, що символізує алкоголь. Поруч мило, що говорить про чистоту і олівець, використовуваний художником для замальовок своїх ідей. Перебільшеного розміру гребінець і помазок для гоління говорять про те, що художник стежив за своєю зовнішністю, але не був модником, так як шафа на картині невеликого розміру. Ліжко теж не є головним предметом, адже художник багато працював над своїми творіннями.

Любов до затишку підкреслена килимами на підлозі. І сполучною ланкою всієї композиції є небо, обволікаючу все навколо і заспокійливу. У цій картині воно символізує прагнення художника до свободи, як в творчому плані, так і в душевному. Ось так, використовуючи прості речі, Магрітт передав в картині важливі цінності в його житті, через який розкривається і характер самого художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Особисті цінності – Рене Магрітт.