Останній рейс корабля Відважний – Вільям Тернер

Останній рейс корабля Відважний   Вільям Тернер

На тлі палаючого вечірнього неба ми бачимо ветерана Трафальгарської битви, бойовий корабель “Відважний”. Паровий буксир тягне старе судно по Темзі в док, де воно буде перетворено в брухт. Це полотно, виставлене в Королівській академії в 1839 році, відразу ж було оголошено “самої дивовижною роботою видатного майстра нашої епохи”. Тернер дуже любив цю картину, називав її “моя дорога” і відмовлявся продавати.

Навряд чи вона написана художником з натури. Поетичний і сумний образ старого корабля, що відправився в свій останній шлях, швидше за все, народжена фантазією художника. Цей образ був для старіючого художника не тільки ятрить серце символом минулої епохи вітрильників, але і нагадуванням про тлінність земного буття взагалі.

У другій половині свого життя Тернер був захоплений дослідженням ефектів освітлення та кольору. Насамперед, він цікавився заходом і сходом, коли ці ефекти проявляються найбільш дивно. На полотні “Останній рейс корабля “Відважний” захід займає всю верхню частину картини, надаючи їй елегійне звучання.

Самий легкий елемент полотна – світло – має тут найбільшою фізичною щільністю. Тернер використовував іноді мастихін, але в цій роботі жовті та червоні тони хмар нанесені в техніці імпасто за допомогою пензля. Кобальтово-синіше небо на горизонті художник для досягнення максимального контрасту написав рідким шаром розведеною олійної фарби.

Захопленість Тернера жовтим світлом стала легендарною. Він був одним із перших художників, які почали використовувати лимонно-жовте, не вицветающую з часом фарбу. Іншим кольором, яким Тернер писав захід, був йодистий червоний. Цей пігмент, отриманий в 1812 році відомим хіміком Гамфрі Деві, відрізняється меншою стійкістю. Рожеві тони, отримані з його допомогою, давно втратили свої блиск і щільність. Горизонтальні смуги темно-червоних тонів написані більш традиційної кіновар’ю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Останній рейс корабля Відважний – Вільям Тернер.