Остання подорож – Едвін Вікс

Остання подорож   Едвін Вікс

Незважаючи на те, що сучасна мода універсальна і всюдисуща, більшість індійців дотримуються традиційного стилю в одязі. Загадкою залишається, чому постійно відчуваючи на собі вплив різних культур, індійська національна одяг незмінно залишається популярною серед різних верств населення. Жодне родинне свято, офіційна церемонія чи свято не обходиться без цих елегантних суконь.

Яскрава, насичена колірна гамма жіночого одягу, підкреслює красу і елегантність, чоловічий одяг надзвичайно комфортна і підходить саме для жаркого клімату. Індійська національна одяг дуже різноманітна, кожен регіон, місто, село має свій стиль, кольорову гаму і особливий спосіб драпірування. Не існує загального стилю, але можна виділити загальнонаціональні елементи індійського стилю. Наприклад, практично у всіх регіонах чоловіки носять дхоті, що представляє собою смужку тканини, майстерно задрапированную на стегнах. Ця стегновий одяг на різних мовах називаються по-різному. Мовою бенгалі – дхути, на панджабі – лаача, таміли називають цю одяг вешти, на мові малаялам вона називається мунду. Драпірування дхоті починається з середини, центральна частина смужки тканини накручується на стегна, а потім зав’язується в передній частині на сайт. Лівий кінець смужки складається в складки і навертається навколо лівої ноги, а потім замовкає за пояс ззаду. Правий кінець смужки закладається за пояс спереду.

На півночі Індії дхоті воліють одягати з довгою сорочкою, яка називається курта. На півдні Індії дхоті носять з ангаваштрамом, наплічної накидкою.

У деяких регіонах чоловіки ходять в лунгах, це смужка тканини, пошитий на зразок спідниці.

Курту, можна надягати з вузькими штанами, званими чуридарами, або з шальварами, а також з широкими й вільними паджами. Носять курту, як в офіційних, так і не в офіційних випадках, загалом усюди.

Літні курти шиють з шовку і бавовни, зимові з вовни або особливої тканини кхаді, зробленої вручну. Гудзики прийнято не пришивати, а прив’язувати. Цікаво, що ця традиційна індійська одяг стає все більш популярною за межами Індії.

Довгий сюртук – шервани, застібається до самого коміра, він особливо добре виглядає на високих чоловіків. Носять шервани або з чуриндарами, або з шальварами. Шиють шервани з сатину або шовку і прикрашають блисками, вишивками і дзеркалами. Цей вид чоловічого одягу є національним одягом Пакистану.

Дуже популярним головним убором в Індії є тюрбан. Його найпоширеніша назва пагри. Тюрбан-пагри, вимочений у воді, потім одягається на голову і рятує від палаючого спеки протягом всього дня. У різних штатах пагри замотується по-різному, дуже часто розмір пагри свідчить про статус власника і його становище в суспільстві. Тюрбан сикхів називається дастар. Сикхи намотують дастар на сайт з волосся, закриваючи при цьому вуха. Згідно релігійним нормам сигхи ніколи не обрізають волосся і ніколи не показують їх у громадських місцях.

Найулюбленішим і найпопулярнішим жіночим вбранням в Індії вважається сарі, воно також добре відомо і європейцям, які не представляють індіанку в іншому вбранні. Сарі – це відріз тканини від п’яти до дев’яти метрів завдовжки, бавовняний або шовковий. Сарі вбрання і на свято і на кожен день. Існує безліч способів драпірування цього сукні. Але найчастіше сарі обв’язується навколо талії, попереду формуються складки, а кінець, званий палу, перекидається через плече. Носять сарі з блузкою-чолі і нижньою спідницею. Весільне сарі, ручної роботи, завжди індивідуально, після його виготовлення ескізи знищуються і наряд залишається неповторним назавжди.

Традиційним одягом для індійських жінок є сальвар каміз. Особливо цей наряд популярний в Пенджабі, тому його часто називають просто пенджабі. Сальвар або просто шаровари, завжди вільні у верхній частині і завужені знизу. Каміз – довга туніка з розрізами з боків. Каміз, довжиною до колін, має з боків розрізи, це дуже зручно при ходьбі. Каміз можна поєднувати з чуриндарами, шарарами або патиала. Доповненням до сальвар камизу є шарф-дуппата, покликаний привернути увагу до наряду. Ще один жіночий наряд – ленга-чолі. Ленга-спідниця та чилі-блузка, яка може бути як коротким, так і довгим. Доповнює ленга-чолі накидка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)