Острів Цукудадзима від мосту Эитайбаси – Утагава Хиросигэ

Острів Цукудадзима від мосту Эитайбаси   Утагава Хиросигэ

Міст Эитайбаси, побудований в 1698 р., знаходився в самому пониззі річки Сумидагава, між Хакодзаки і Сагате. Острів Цукудадзима, виднівся на обрії, був насипним. Його насипали рибалки з села Цукуду за розпорядженням військового уряду – бакуфу. Назва цього села і дали острову. У водах поблизу острова водилася риба сирауо, яку ловили з листопада по березень.

Ловля риби відбувалася вночі. На човнах запалювали вогні і ловили за допомогою мереж. Вогонь із човнів можна було побачити здалеку. На цій гравюрі зображено нічна рибалка під мостом Эитайбаси, опора якого видно ліворуч. На першому плані тінь від мосту, але чим ближче до відкритого моря, колір стає яскравіший. А над морем світить місяць. Опора моста і весло човна на передньому плані зображені крізь шар води. Поверхня річки мерехтить, відображаючи зірки і світло вогнів на човнах. В глибині, у горизонту – червона смуга заходу.

У Хиросигэ мало картин, що зображують місячну ніч. Ця гравюра є однією з найбільш вдалих в цій серії. Темний передній план на аркуші з пізньої серії надає гравюрі таємничість і особливу емоційне забарвлення. Місяць і зірки виділяються на тлі майже чорного неба. Лінія горизонту була висвітлена, що збільшує простір гравюри.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Острів Цукудадзима від мосту Эитайбаси – Утагава Хиросигэ.