Отара овець – Іван Айвазовський

Отара овець   Іван Айвазовський

Художник з вірменським походженням Айвазовський Іван Костянтинович дуже любив море і багато своїх картин присвятив саме цій стихії. Але є в його арсеналі і кілька творів таких як “Отара овець”.

На полотні зображено закінчення літнього дня. Сонце вже сідає за обрій, відбиваючи в небо останні червоно-жовті вогні полум’я. Все небо залите цим світлом. На передньому плані автор показав велику отару овець, яка відпочиває після цілого дня паші і кількох пастухів. Всі вони намагаються розташуватися біля великого зеленого дерева посеред поля.

Це єдине місце, де можна сховатися від жарких сонячних променів вдень. Отара настільки велика, що в сонячному світлі навіть не видно її масштабів. Складається враження, що вона займає все поле аж до гір, прихованих вечірньої пеленою.

Мене найбільше вражає вміння Айвазовського зображати повітря. Він з точністю і реалістичність передає вечірню млу, переплетавшуюся з останніми сонячними променями. Все зображене на полотні, здається як в тумані, але від цього картина стає тільки кращим і реалістичніше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Отара овець – Іван Айвазовський.