Отче наш. А. Піацца і Ко, Париж. – Альфонс Муха

Отче наш. А. Піацца і Ко, Париж.   Альфонс Муха

Вся творчість чеського художника Альфонса Мухи пронизаний темою зображення жінок. Він майстерно перетворював прекрасну половину людства в образ ночі, то весни, квітки і т. д. Художник звернувся до теми Бога в циклі “Отче наш” і там не зрадив своєму стилю. Він зображує в картинах трагічних напівпрозорих дівчат. Його картини містично-одухотворені, навівають думки про призначення людини на землі. Художник створив свою збірку містичних і поетичних міркувань про Бога, в якому прагнув передати взаємовідношення людини з Всевишнім, складність цих взаємин.

Картини змушують замислитися про вічне. В книзі “Отче наш” кожна з семи рядків Господньої молитви представлена двома кольоровими літографіями. Глава складається з трьох сторінок, на одній з яких розташований текст молитви. Бог у книзі не є добрим чи гнівним батьком – він таємнича Сутність, наповнює землю своєю тінню. Світловий юнак-гігант – це втілення всіх сил природи. Жінки представлена Любов, що сходить на землю. Всі молитви та ілюстрації відходять від християнського вчення, швидше вони сходять до напрямку неоплатонічної спіритуалізму.

Всі ілюстрації пронизані темою прагнення людини до божественного осяяння. Композиція картини “Отче наш. А. Піацца і Ко, Париж” складається з трьох кіл, розташованих один в одному. В самому центральному колі напис “амінь” у другому колі зображений чоловік, втілення Бога-батька, який тримає захисний покрив над людством і благословляє його. Третій коло рясно декорований квітами. Вся ілюстрація окреслена лінійним орнаментом. Художник в циклі “Отче наш” показує як можна серйозну тему про людське буття зобразити, здавалося б, зовсім непризначеному для цього легкому красивому стилі арт-нуво. В цьому полягає майстерність художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Отче наш. А. Піацца і Ко, Париж. – Альфонс Муха.