Озеро – Григорій Бобровський

Озеро   Григорій Бобровський

Манера письма Бобровського вражає своєю широтою. Кольору в нього виразні. Максимум уваги художник приділяє висвітленню. У його картинах відчувається навмисна етюдність. Фрагментарна композиція. Живописець прагнув передати живе сприйняття природи.

На картині “Озеро” ми бачимо звичайний, здавалося б, пейзаж. Але створюється враження якоїсь декоративності. Небо відбивається у воді. Це надає роботі певну симетричність.

Бобровський використовував відтінки синього і зеленого кольорів.

При погляді на картину мимоволі відчуваєш яскравість фарб. Вони кілька неприродні. Човен з рибалкою, яку ми бачимо праворуч, написана досить схематично. Чоловік зображений зі спини, так як його особистість має значення лише як частина пейзажу. Він ніби злився з природою і стає важливою частиною.

Недосвідченому глядачеві може здатися, що це не самостійна картина, а етюд до великого полотна. Складається враження фрагментарності. Пейзаж ніби вирваний із загальної картини. Нам здається, що композиція не завершена. Це наче фрагмент. Для художника було важливо інше. Він прагнув передати свої відчуття від побаченого. Життєрадісне сприйняття просто переповнює картину. Вона вся залита світлом. Яскраві фарби дійсно вражають.

Живописець прагнув до того, щоб глядачі змогли відчути, що жива природа. Саме тому його картина наповнена сонцем. Здається, що ще трохи, і можна буде відчути легкий подих вітерця.

При цьому не зовсім природні фарби не заважають сприйняттю. Бобровський бачив пейзаж саме таким. Він постарався передати своє сприйняття цього куточка природи. На перший погляд, тут немає нічого примітного. Але краса як раз і прихована в звичному. Побачити її може лише справжній майстер.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)