Озеро. Русь – Ісаак Левітан

Озеро. Русь   Ісаак Левітан

Це основне полотно автора пізньої пори. Воно не було завершено з причини смерті творця. Але навіть такий незавершений вигляд справляє незабутнє враження. Неймовірна свіжість і особлива яскравість сонячного дня передана зі своєрідною безпосередністю, яку можна назвати практично імпресіоністської. Глядач може спостерігати, як по небу рухаються чудові золотисті хмари, цікаво відбиваючись в озері. На березі знаходяться яскраві білі дзвіниці, насичені зелені луки, пожовклі дерева.

Картина Левіна немов увібрала в себе всі спостереження і враження художника від природи своєї землі. Левітан майстерно поєднує яскраві фарби літа з безліччю відтінків осіннього періоду. Задум художника полягає в тому, щоб показати справжнє щастя осінньої природи. Глядач може спостерігати неймовірно романтичну картину, яка звучить як лірична пісня.

Небо, автор відобразив, не просто як фон твору. Хмари немов не тільки пливуть, наздоганяючи один одного, а як ніби виходять за рамки картини. Саме хмари стають найбільш виразною частиною цього шедевра. Автор настільки масштабно охопила простір, що здається, що перед нами панорама. А хмари тільки посилюють цю неймовірну широту.

Всі кольори на картині дуже насичені і чисті. Так, хмари зображені далеко не білими, а трохи фіолетовими і жовтуватими, там, де дістають промені сонця. Вся картина написана мазками великої ширини, вони узагальнюють предмети.

Художник намагався об’єднати деяку декоративність і справжню монументальність, узагальненість і складність, психологію і тонкість переходу від кольору до світла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)