П’єта – Джованні Белліні

Пєта   Джованні Белліні

Інша назва твору – “П’єта Дона далле Розі”. Воно було виконано за приватним замовленням для домашньої молитовні.

У панорамної трактування пейзажу, на тлі якого видно скорботно замовкла Мати, оплакує Сина, дослідники вбачають вплив представників північних шкіл і, зокрема, Альбрехта Дюрера. двічі відвідував Венецію. І, крім того, – німецької готичної скульптури, добре відомої в Італії.

Так як в будівлях на пейзажному фоні, з яким контрастує трикутна монументальна композиція першого плану, розрізняють палаццо делла Раджоне і фасад собору Віченци, зведеного Андреа Палладіо, виникло припущення, що замовниками могли бути жителі Віченци. Втім, у пейзажі зображені і надбрамна вежа Кастелло, і річка Наттис, що протікає в місцевості у міста Чивідале, і равеннська дзвіниця Сан-Аполлінарія Нуово.

Берізка біля голови Христа – символ божественної любові до роду людського, а тут – Його жертви. Мотив плюща продовжений у фрагменті з зрубаним деревом. У Середньовіччі В зв’язку з тим, що пагони цієї рослини часто обвивають мертві дерева, виникла алегорія: “Non meis viribus” – таке дерево стало символом життя душі після смерті тіла, як благо віри у Воскресіння Христа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)