П’єта – Еміль Бернар

Пєта   Еміль Бернар

“П’єта” Еміля Бернара цікава тим, що вона нескінченно далека від традиційного розуміння іконографічного сюжету. П’єта – ця оплакування Діви Марії Христа, знятого з хреста. Сюжет історично передбачає певні канони при втіленні як на полотні, так і в скульптурі. Досить згадати Ватиканську П’єту Мікеланджело або роботу Тиціана.

Еміль Бернар сміливо відкинув усі існуючі правила, і представив біблійний сюжет по-своєму. До написання полотна майстер почав у 1890 році, під час свого глибокого релігійного кризи.

Картина написана в клуазоннистской стилістики, коли для поділу елементів малюнка різних кольорів використовуються контури. Цю манеру художник розробив спільно з Луї Анкетеном трьома роками раніше. Звертають на себе увагу обличчя героїв – худорляві і схематичні. Вони позбавлені начерку святості, смирення, традиційних для релігійних полотен. Скорбота на обличчях смотрящих і мучеництво в образі Ісуса промальовані простими чіткими лініями, далекими від портретної техніки. Єдине, що вказує на святість зображених – німби над головами.

У своїй творчості художник тяжів до множиною течій – символізм, імпресіонізм, венеціанське і середньовічне мистецтво. Представлена робота несе в собі певні риси примітивізму, виражені в чіткому малюнку, чистому використання кольору, хрестаматийном побудові композиції. Дивно, але відкинувши весь попередній досвід, Бернару вдалося створити свою П’єту, емоційну і щемливу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)