П’єта – Россо Фьорентіно

Пєта   Россо Фьорентіно

Россо Фьорентіно належав до числа найбільш обдарованих майстрів свого часу. Він жив у епоху, коли на зміну Відродженню приходив маньєризму з його загострено-особистісним сприйняттям світу. Россо, поряд з Я. Понтормо, відноситься до першого покоління флорентійських маньєристів.

Він працював в Італії, але в 1530 Франциск I запросив його до Франції і зробив своїм першим художником та керівником робіт по оформленню улюбленого ним палацу Фонтенбло. Виконані художником розпису відомої Галереї Франциска I в Фонтенбло мали великий вплив на творчість французьких майстрів. “П’єта” відноситься до пізніх творів художника.

Традиційний сюжет трактовано Россо незвичайним чином. Його персонажі виконані не внутрішньої, стриманою скорботи, а відкритою, яка переростає в пряме звернення до глядача. Яскраві колірні контрасти, активну участь червоного кольору в безлічі відтінків – все це загострює сприйняття, створює у глядача відчуття особистої участі у драмі. Інші відомі твори: “Мадонна зі святими”. 1518. Галерея Уффіці, Флоренція; “Вівтар Деї”. 1522. Палаццо Пітті, Флоренція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)