П’єта (за Делакруа) – Вінсент Ван Гог

Пєта (за Делакруа)   Вінсент Ван Гог

Картина “П’єта” була написана Ван Гогом в 1889 році за літографії з картини Ежена Делакруа. Рішення написати цю роботу було прийнято внаслідок неприємного випадку: літографія з картини Делакруа впала в олійну фарбу і втратила вигляд. Дуже шкодуючи про це, Ван Гог вирішив відтворити втрачене твір в кольорі. Незважаючи на пошкодження, літографія була дбайливо збережена.

Картина є нетиповою для Ван Гога, він рідко звертався до релігійної тематики і вибирав подібні сюжети для своїх полотен. Але для нього було звичним висловлювати свої почуття і переживання за допомогою живопису, і, можливо ця робота не стала винятком у цьому плані.

Існує припущення, що в образі Христа Ван Гог зобразив самого себе. Він міг порівнювати себе з ним, оскільки відчував себе таким же стражденним і незрозумілим, що несе хрест свого незатребуваного мистецтва через насмехающуюся натовп. Деякі мистецтвознавці знаходять і зовнішнє схожість між Ван Гогом і рижебородим Христом.

Як фігура Христа, так і вся картина в цілому є творчою переробкою твору Делакруа. Ван Гог не відійшов від композиції оригіналу, але манера виконання є типово вангоговской, легко і без зусиль впізнаваною глядачем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)