Падіння бунтівних ангелів – Пітер Брейгель

Падіння бунтівних ангелів   Пітер Брейгель

Картина “Падіння бунтівних ангелів”. З 1561 року і до кінця життя Брейгель живе в Брюсселі. Більшість картин цього періоду написано на замовлення колекціонерів, його покровителі – фактичний правитель Нідерландів кардинал Антоніо Перені та Гранвела, антверпенської колекціонер Ніколас Йонгелінк, нідерландський учений-гуманіст Абрахам Ортеліус.

Брейгель одружується на Мейк Кук, дочки свого першого вчителя, стає батьком двох дітей, отримує від Ради міста почесний замовлення на увічнення урочистого відкриття каналу між Брюсселем і Антверпеном. Збереглося близько 25 робіт Брейгеля цього періоду, однак це лише частина виконаного ним. Після переїзду в Брюссель художник створює фантасмагоричні полотна “Тріумф Смерті”, “Божевільна Грета” і “Падіння бунтівних ангелів”.

Пітер Брейгель, як би дивлячись на світ крізь призму Босха, створює моторошний “панегірик” Смерті. Враження зловісної фантастичності посилена ще й тим, що Брейгель представив Смерть у вигляді незліченних полчищ воїнів скелетів. Картина “Падіння бунтівних ангелів” створена на основі відомого біблійного сюжету, і також рясніє зловісними босховскими персонажами. Брейгелю представляється, що людство загрузло в царстві безглуздя і жорстокості, провідним до загальної загибелі.

Поступово трагічне і експресивне світовідчуття художника змінюється гірким філософським роздумом, настроєм смутку і розчарування. Але через час Брейгель знову звертається до реальних форм, знову створює картини з далекими, безмежними краєвидами, знову веде глядача в нескінченну, величезну панораму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Падіння бунтівних ангелів – Пітер Брейгель.