Падіння Ікара – Пабло Пікассо

Падіння Ікара   Пабло Пікассо

У 1957 році Пабло Пікассо разом з ще 11 знаменитими художниками, серед яких Жоан Міро, Джакометті і інші, отримує запрошення розписати величезну стіну в штаб-квартирі Юнеско в Парижі.

Художник з натхненням взявся за справу, і вже до січня 1958 року в присутності найвищої адміністрації представив 40 величезних панелей, загальною площею близько 100 кв. м, розписаних у своєму неповторному стилі.

Панелі пофарбовані акриловими фарбами. На розписі можна розглянути водну гладь, втілену в яскраво-синьому кольорі. Людські фігури, як водиться у Пікассо, зображені в ексцентричних деформованих позах – хтось витягнувшись лежить, хтось розкинув ноги і руки, хтось стиснувся в грудку.

Найцікавіше, що сам Пікассо не давав програмне назву своєї розпису, що відсилає глядача до знаменитого міфологічному сюжетом про Ікара. У своєму первісному варіанті розпис носила назву “Сили Життя і Духу, звитяжних над Злом”. Однак, розміщена в штаб-квартирі, розпис стала жити своїм життям, і була перейменована. Нова назва – “Падіння Ікара” виявилося довговічніше початкового варіанту, напевно, в силу того, що за творчість Пікассо давно привчило глядача шукати в його полотнах зашифрований зміст.

Сам же великий майстер, коли його запитували про смислового навантаження написаного, віджартовувався, мовляв, просто написав він людей відпочиваючих на пляжі, де хтось засмагає, а хтось купається. Його творчість передбачало створення смислів самою публікою, а грунт для подібних пошуків він давав багату.

Дивлячись на розпис можна сміливо сказати, що який би вид роботи Пікассо не приймався, він завжди залишався вірним своїй манері. Ось і в “Падіння Ікара” читається улюблена спонтанність, импровизоционность, пластичність і творчий експромт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)