Падіння Христа по дорозі на Голгофу – Рафаель Санті

Падіння Христа по дорозі на Голгофу   Рафаель Санті

“Падіння Христа по дорозі на Голгофу”, також відомий як “Ло-Спазимо” або “Іл-Спазимо ді-Сіцілія” є картиною італійського періоду високого Відродження, за авторством Рафаеля. Це була важлива робота для розвитку власного стилю автора, хоча на той момент Рафаель вже міг похвалитися знаменитими “Станціями”.

Полотно показує Ісуса Христа, який несе хрест для власного розп’яття, в той момент, коли він впав. Його мати страждає і б’ється в агонії. Всі емоції картини “розміщено” на передньому плані, а фон являє декорації з групами людей та хрестами.

Чоловік ліворуч, на передньому плані, схожий на персонажа з картини Рафаеля “суд Соломона”, що знаходиться Ватиканському Палаці.

Чотири Марії зображені на правій стороні картини і піднімаються по обидві сторони від складу охоронців. У цій роботі Діва тільки впала на коліна, не втративши свідомість, як це часто показують.

Пофарбована в Римі, картина була відправлена по морю, але кораблю видався дуже важкий шлях і він затонув. Проте, картина збереглася. Пізніше роботу помістили в Палермо, де вона придбала велику популярність.

Пізніше, змінивши кілька господарів, картина була передана в Прадо. Її нинішній стан не дуже хороше, в основному за рахунок важкої долі і відсутності надання відповідної підтримки в минулому. Однак, якість помітно покращився після очищення і реставрації в 2012 році.

У минулому, приналежність картини пензля Рафаеля було спірним, але зараз всі зійшлися на тому, що в значній мірі забарвленням займався сам Рафаель, можливо вдаючись до використання невеликої допомоги.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Падіння Христа по дорозі на Голгофу – Рафаель Санті.