Палац дожів і набережна Скьявоні – Антоніо Каналетто

Палац дожів і набережна Скьявоні   Антоніо Каналетто

Поетами будинку Венеції порівнювалися з “морськими птахами, свившими свої гнізда половину на землі, наполовину в море”. Цю двоїсту натуру рідного міста Каналетто висловив краще кого б то не було. Він відобразив у своїй творчості чари Венеції, ніби якимсь витканою чарівником зі світла, води та каменю.

Світло, що ллється з полотен Каналетто, зліпив сучасників. “Його картини на кшталт картин Карлевариса, – писав своєму патрону один з перекупників, – але тільки на них ви зможете побачити справжнє венеціанське сонце”. Карлеварис теж пробував писати блакитне небо Венеції, але єдина композиція, гармонійно поєднала б прозоре повітря з власне архітектурою, йому не давалася. Каналетто, навпаки, домагався цього, здавалося, без особливого праці. Ця невпинна гра світла разюча.

І вона зустрічається буквально скрізь – у якості ілюстрації наводимо пейзаж “Палац дожів і набережна Скьявоні”. Каналетто умів майстерно передавати тінь, що падає будинками або фігурами перехожих. Він також чудово передавав прозорість венеціанських каналів, яскравим свідченням чого є картина “Великий канал: вид від Ка Фоскар”, ок. 1735 .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Палац дожів і набережна Скьявоні – Антоніо Каналетто.