Паллада, изгоняющая вади з саду чеснот – Андреа Мантенья

Паллада, изгоняющая вади з саду чеснот   Андреа Мантенья

Мантенья написав це полотно для герцогині Мантуї, уподібнивши її Мінерві. На картині Паллада вбігає, розганяючи всіх на своєму шляху і спрямовуючи погляд у небо, де витають у хмарах Помірність, Справедливість і Стійкість.

За її спиною жіноча фігура перетворюється в дерево, обвитое сувоєм з проханням до Чеснот покарати Вади. Праворуч Невдячність і вислогрудая Жадібність тягнуть обрюзгшее Невігластво, а за ними сатир і кентавр, на якому оголена жінка втілює чуттєву любов. Мавпа з мішками зла символізує Неприборкану Ненависть, Злобу і Обман, а Лінь веде на мотузці безруку Ледарство.

Жінки в синіх і зелених шатах поруч з Палладою можуть означати Діану і Цнотливість. БИТВА ЧЕСНОТ І ВАД. Протилежні пороки і чесноти часто показані бійцями, наприклад Віра з Ідолопоклонством, Скромність з Гординею, а Цнотливість з Пожадливістю, або ж вони розміщені навпроти один одного в нішах, як, наприклад, у циклі оповідних фресок Джотто. Починаючи з епохи Ренесансу Мінерва, Аполлон, Діана і Меркурій завжди на стороні Чеснот, а Венера і Купідон – на стороні Вад.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Паллада, изгоняющая вади з саду чеснот – Андреа Мантенья.