Пан і Сірінга – Пітер Рубенс

Пан і Сірінга   Пітер Рубенс

У грецькій міфології Пан – божество стад, лісів і полів. Син німфи Дріопи і Гермеса. Він був весь зарослий волоссям, бородатий, козлоногий, з цапиними ріжками. Пан входив в свиту Діоніса. Відомий пристрастю до вина і веселощів. Пан пас стада, а у вільний час грав на сопілці, яку змайстрував сам. Гра його була настільки прекрасна, що її звуки збиралися німфи. Вони водили хороводи і співали. Пан від душі веселився. У спекотні дні він ішов у густі ліси і відпочивав там.

У гніві Пан був страшний, він міг нагнати “панічний” страх і обернути у втечу. Але в гарному настрої він допомагав пастухам пасти стада, відшукував заблудлу вівцю. Нерідко ставав учасником різних бенкетів і танців, влаштовуються богом вина Діонісом. Одного разу Пан зустрів у лісі пркрасную німфу Сірінгу, яка суворо зберігала свою невинність.

Пан захотів до неї підійти, але Сирінга, глянувши на Пана, в страху шугнула геть. Пан кинувся за нею. Він вже наздоганяв її, вона відчувала його подих. Незабаром ліс скінчився, німфа вибігла на берег річки. У відчаї вона простягла руки до неба, благаючи бога річки врятувати її. І бог негайно перетворив її в очерет. Пан, вже приготувався схопити німфу, обійняв лише гнучкий, тихо шелестить очерет. Довго стояв Пан, сумно зітхаючи, а потім зрізав кілька очеретин і зробив з них нову сопілку, яку назвав сирингою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)