Пані де Буффан, басейн – Поль Сезанн

Пані де Буффан, басейн   Поль Сезанн

З французької ім’я роботи перекладається як “Будинок вітрів”. Таке називалася резиденція, що належала батькові Поля Сезанна. Художник дуже любив це місце, він прожив у ньому близько сорока років, це місце приносило спокій його душі. У цьому ж будинку знаходилася його майстерня, в якій він створив величезну кількість своїх картин. У майстерні він часто подовгу засиджувався, робота його затягувала.

Картина “Пані де Буффан, басейн” – один з перших пейзажів, написаних Сезанном в тому чудовому місці. На території маєтку був великий басейн, навколо якого виростали безліч красивих і яскравих дерев, що створюють прохолодну тінь, рятує від літньої спеки. Художник зробив основний акцент на листках дерев, під якими видніється кам’яна статуя дельфіна. В середині картини можна розгледіти розмите зображення скульптури лева і залишки якихось зруйнованих колон.

Дане полотно довгий час перебувало в зборах картин Отто Кребса, відомого колекціонера з Німеччини. Після його смерті багато його картини залишилися забутими в підвалі його будинку, в якому в 1945 році розташувалися російські війська. Завдяки їм ця картина потрапила в Росію, де і знаходиться до цього дня.

Сезанн зобразив на картині одну незвичайну і химерну подробиця. Глядач може бачити, як в басейн поступово тече холодна чиста вода. Постимпрессионистам властиво вкладати безліч своїх емоцій до твору, приховувати в них таємні смисли. Рух води на даній картині символізує швидкоплинність життя, наповнення її смислами та подіями. Художники цього стилю намагалися не випускати значущих деталей у творах, навіть самих дрібних.

Даний пейзаж писався Сезанном з натури. Це дозволило йому так точно зобразити кольори неба, південної зелені і вологою темної землі. Для будь-якого художника з’єднання зелених відтінків з синіми – досить важке завдання. Але Сезанн зміг пройти через ці труднощі і підніс глядачам картину, наповнену соковитими поєднаннями фарб.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Пані де Буффан, басейн – Поль Сезанн.