Пантеон, ранок після пожежі – Вільям Тернер

Пантеон, ранок після пожежі   Вільям Тернер

Перша поїздка Вільяма Тернера по Британії, під час якої він робив замальовки, в першу чергу це стосувалося міст, соборів, абатств, відбулася в 1792 році. В цьому році Королівська академія показала на виставці його картину “Пантеон, Ранок після пожежі”.

Пантеон, що представляв собою ротонду, створену за римським зразком, перебував на Оксфорд-стріт. Сюди стікалася місцева публіка, ласа до розваг. Тернер, якого найняли для роботи над декораціями будівлі, отримував на тиждень приблизно чотири гінеї, але головне те, що придбавався безцінний досвід написання большеразмерних картин.

Через півроку після завершення зазначеної роботи, а саме 14 січня 1792 року, вогняна стихія безжально знищила Пантеон. На наступний день, Тернер в деталях зробив замальовки обгорілого будови, а потім аквареллю намалював картину, яку і виставили в Академії.

Для того, щоб домогтися максимальної подібності, художник стійко пережив випробування холодом, про що свідчать зображені у верхній частині будівлі бурульки, що з’явилися від міцного морозу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Пантеон, ранок після пожежі – Вільям Тернер.