Папа Пій VI – Помпео Батоні

Папа Пій VI   Помпео Батоні

Картина італійського живописця Помпео Батоні “Папа Пій VI”. Розмір портрета 138 x 98 см, полотно, олія. 250-й папа римський Пій VI перебував на папському престолі з 15 лютого 1775 по 29 серпня 1799 року. Пій VI народився 27 грудня 1717 в Чезені. Вивчав право. У 36 років прийняв священицький сан.

Став секретарем Бенедикта XIV. Климент XIII призначив його папським скарбником. У 1773 майбутній папа Пій VI отримав кардинальскую шапку. Після вступу на трон Святого Петра Пій VI, всупереч забороні Інокентія XII, звів у кардинальское гідність свого непота – Ромуальдо Онести-Браскі і наділив його багатими бенефіціями. Брат папи був проголошений князем Неми.

Для своїх непотов папа побудував в центрі Риму, на пьяцца Навоне, розкішний палац Браскі. Релігійна діяльність папи Пія VI зводилася головним чином до організації чергових святкувань католицьких ювілейних дат. Розпуск ордену єзуїтів згубно позначився на роботі папської адміністрації, особливо на місіонерських територіях. У 1796 переможний похід Наполеона в Італії розвіяв надії Ватикану на допомогу Бурбонів та Австрії. Толентинский трактат підпорядкував папська держава влади французької Директорії. Двома роками пізніше за наказом Наполеона генерал Бертьє вивіз тата в Сієну, а потім у фортецю Валансе на Рона, де папа Пій VI і помер.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)