Пара взуття (Черевики) – Вінсент Ван Гог

Пара взуття (Черевики)   Вінсент Ван Гог

Натюрморт “Черевики” Ван Гог написав у 1887 році в Парижі. Крім цієї картини, він створив ще п’ять подібних зображень старих черевиків. Разом ці роботи склали цілу серію.

Композиція картини гранично проста. Ваг Гог зобразив пару поношених черевиків, розташувавши їх в центрі полотна на синьому тлі. Мабуть, взуття належить робочій людині. Один черевик, як ніби швидко скинутий рятівний з втомленою ноги, перевернуть підошвою догори. Художник ретельно і правдиво зображує втратила форму взуття, її стоптані підошви, пошарпані грубі шнурки.

Колорит картини будується на поєднанні червоно-коричневого, темно-синього та чорного кольорів. Незважаючи на свою композиційну простоту і відсутність сюжету, полотно виглядає дуже гармонійним.

Чому ж Ван Гог зобразив саме черевики? Це питання для мистецтвознавців досі відкрите. Можливо, він хотів показати, що для досягнення мети людина повинна не жаліючи зусиль долати перешкоди і йти вперед. Можливо, поношені черевики є уособленням важкої непосильної праці робітника людини.

А може бути, художник не переслідував мету що-небудь сказати. Просто, як справжній творець, раптом побачив якусь незрозумілу гармонію в такій невиразній речі, як поношені черевики. І з легкістю майстра переніс її на полотно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пара взуття (Черевики) – Вінсент Ван Гог.