Парасолька – Франсіско де Гойя

Парасолька   Франсіско де Гойя

Це полотно було створено в так звану епоху гобеленів – час, коли Гойя написав понад 60 зразків для виконання килимів. Всі вони відрізняються дивовижною яскравістю і життєрадісністю, наповнені теплим сонячним світлом.

Картина “Парасолька” – приклад нічим не замутненного, абстрактного безхмарного щастя. Вона створена для другої серії гобеленів, що призначалася для прикраси їдальні палацу Прадо. На картині зображені двоє – молодий чоловік, що прикриває від сонця великим розписним китайським парасолькою красиву юну даму.

Композиція з двома основними діагоналями – парасолькою і похиленим тонким деревом – створює потрібний ефект руху в досить статичної сцені. Ці перехрещуються діагоналі майстерно підкреслені іншими елементами композиції – рухом руки дами з віялом, напрямком стіни на задньому плані, ліктем кавалера, навіть напрямком пишних складок спідниці.

Колірна гама полотна дуже яскрава і життєрадісна. На обличчях персонажів грає яскравий рум’янець, що відразу викликає в пам’яті асоціації з картинами Фрагонара. Ця багатокольоровість та соковитість колориту виділяє всю серію полотен для гобеленів на фоні пізніх картин Гойї – темних, похмурих, депресивних і дивних.

В “Парасольці” всі підкреслює радість молодості: красивий кольоровий наряд пари, пейзаж на задньому плані, яскраве блакитне небо, соковита зелень, ошатний парасольку, маленька собачка, згорнулася калачиком на колінах у дами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 3.14 out of 5)


Парасолька – Франсіско де Гойя.